Borç Sorgulama

Plaka Bilgileri

Dikkat: Plakanızı boşluk olmadan birleşik (42xxx42) şekilde yazarak sorgu yapınız.

Saygıdeğer Araç Sahibi ve Sürücüsü;

Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KONBELTAŞ A.Ş., 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 7. maddesinin (f) bendi ve yine aynı kanunun 26. maddesi hükmüne istinaden, Konya Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Konya genelindeki Büyükşehir Belediyesi’nin hüküm ve tasarrufu altında bulunan otoparkları işletmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kendisine teslim edilen otopark alanlarında eğitimli otopark personelleri aracılığıyla otopark hizmeti sunan KONBELTAŞ, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve Konya Emniyet Teşkilatı ile koordineli bir şekilde hareket ederek, siz değerli Konyalıları sürekli rahatsız eden niteliksiz işletmecileri (Değnekçi) otopark alanlarından arındırmış, şehrin trafik düzeninin sağlanmasına ve otopark aranması sırasında oluşan trafik yükünü azaltmaya çalışmaktadır.

Bununla birlikte, siz değerli sürücülerden tahsil edilen her bir park ücreti için Devletimize KDV, Kurumlar Vergisi, Personel Stopajı ve Sigorta Primi ödenerek kamusal dönüşüm sağlanmakta; istihdam edilen personelimizin maaş ve diğer sosyal hakları karşılanarak sosyal fayda sağlanmaktadır. Aynı şekilde kurumumuz yine siz değerli araç sürücülerinden tahsil ettiği otopark gelirleri ile zemin altı ve katlı otopark yapım faaliyetlerini finanse etmektedir.

Kurumumuz yukarıda zikredilen mevzuat ve diğer açıklamaların yasal bir gereği olarak, otopark ücretlerinin tahsil edilmesi hususunda gerekli dikkat ve titizliği göstermekte, otopark görevlileri aracılığıyla otopark ücretlerini tahsil etmeye gayret göstermektedir. Otopark ücretlerinin tahsil edilememesi Şirketimizin gelirlerini azaltmakta, bununla bağlantılı olarak da sürdürülebilirlik sıkıntısı yaşanmakta ve dolayısıyla kamunun zarara uğratılmasına neden olmaktadır.

Kurumumuz kamunun zarara uğramaması adına, otopark personellerindeki çok amaçlı EL TERMİNALLERİ vasıtasıyla, otoparklarımızı kullanan araçların park etme bilgilerini (tarih, saat ve ücret bazında) anlık olarak kayıt altına almakta, dolayısıyla hangi aracın hangi tarihler arasında hangi otoparkımızı ne kadar süre ile kullandığı ve park ücreti ödeyip ödemediğini tespit etmektedir.

Kurumumuz teknolojik araçlarla yapmış olduğu tespitlerin bir gereği olarak, park ücreti ödemeyen araç sahipleri hakkında yasal takip başlatmakta ve bunun neticesinde ilgililer, otopark ücretine ek olarak icra masrafları, faiz ve icra vekâlet ücreti ödemek zorunda kalmaktadır.

Otoparklarımızı kullanan siz değerli araç sahiplerinin / sürücülerinin icra takibi ile karşılaşmaması için, otopark ücretlerini düzenli olarak ödemenizi, bundan önceki dönemlere ait ödenmeyen park ücretlerinin bulunması halinde KONBELTAŞ A.Ş.'ye ait herhangi bir otoparka giderek, banka havalesi ya da internet üzerinden ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

Bilgilerinize saygıyla sunarız.

Vakıflar Bankası Konya Merkez Şubesi

Konbeltaş Konya İnş.Taş. Hiz.Dan.Park İşl.ve Elk.ürt.A.Ş.
IBAN : TR28 0001 5001 5800 7302 5766 35