Otopark

Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KONBELTAŞ, 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'nun 7.maddesinin (f) bendi ve yine aynı kanunun 26.maddesi hükmüne istinaden, Konya Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı ile Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm otoparkları yönetmekle görevlidir.

Sürücülere, güvenli ve kaliteli otopark hizmeti vermek amacıyla Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait açık, kapalı (katlı) ve yol üstü otoparkları tek elden ve sistemli bir şekilde işleterek hem trafik yoğunluğunun azaltılmasına hem de düzenli parklanmanın sağlanmasına katkı sağlamaktadır.

Özellikle yol üstü otoparklarla, şehir içinde kısa süreli parklanmayı sağlamak ve uzun süreli parklanmaları merkezi lokasyonlardan alıp yoğunluğu az olan bölgelere yönlendirmeyi amaçlamaktadır.

2. el araç alırken, aracın plakasını web sitemizde bulunan Borç Sorgulama menüsünden muhakkak sorgulatınız, borçları var ise bu borçların ödenmesini isteyiniz, aksi takdirde o borçlarla beraber aracı teslim almış olursunuz.

Plakanıza ait borçlarınızı, tüm otoparklarımızda görevli personele söyleyerek nakit ya da kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Ayrıca web siteminizin borç ödeme menüsünden Kredi Kartınızla ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda yer alan banka hesap bilgilerine de açıklama kısmına ad soyad, telefon ve plaka bilgilerinizi yazarak borcunuzu ödeyebilirsiniz.


Konbeltaş Konya İnşaat Taş. Hiz. Dan. Park İşl. Ve Elektrik Üretim. A.Ş.
Türkiye Vakıflar Bankası/Konya Şube
IBAN: TR28 0001 5001 5800 7302 5766 35 

OTOPARK TARİFELERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ